Pracujemy od 7:00 do 21:00.

Jakie rolety do salonu?

22.12.2019

Wbrew powszechnym przekonaniom, rolety czy żaluzje okienne nie są nowym wynalazkiem. Co ciekawe, już nawet w starożytności wykorzystywano obie te formy do skutecznego zasłaniania okien. Starożytni Egipcjanie do wytwarzania rolet stosowali naciąganą trzcinę. Z kolei Japończycy projektowali żaluzje z bambusa. Współcześnie rolety prezentują się zupełnie inaczej, choć nadal możemy znaleźć kilka cech wspólnych. Przede wszystkim mogą one zdobić okno samodzielnie lub stanowić uzupełnienie dla zasłon i firan. Rolety okienne można dopasować do okien o różnorodnych kształtach czy wielkości. Do wyboru mamy naprawdę szeroką paletę barw, więc rolety dopasujemy do naszych aranżacji. Jakie rolety do salonu będą najlepszym wyborem? Poniżej przedstawiamy konkretne wskazówki.

Spis treści:

  • Roleta do salonu a materiał

  • Estetyka i styl rolet okiennych

Z wpisu dowiesz się, na co zwracać uwagę, wybierając rolety do salonu, a także czym powinny wyróżniać się okienne rolety wysokiej jakości, aby cieszyły swoją niezawodnością i estetyką. 

Roleta do salonu a materiał

Klasyczne rolety są przeważnie wykonywane z tkanin bardzo wysokiej jakości. Do najpopularniejszych materiałów należy bawełna, len lub inne materiały naturalne, a także poliamid i poliester. Większość rolet jest pokrytych specjalną apreturą, dzięki czemu są one wysoce odporne na zabrudzenia, płowienie, deformacje czy wilgoć. Jeśli decydujemy się na ozdobne rolety, często projektowane są z rozmaitych mieszanek tkanin - zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. 

Dlaczego rolety do salonu to lepszy wybór niż żaluzje? Już na etapie wyboru materiału widać, że żaluzje pozostają daleko w tyle. Stosunkowo do niedawna królowały aluminiowe żaluzje, które powoli odchodzą w zapomnienie ze względu na szybkie nagrzewanie się. Zastąpiły je żaluzje drewniane lub z tworzyw sztucznych. Mimo tego, rolety dają większe pole do popisu, jeśli chodzi o ich dobór do wnętrza. W ofercie znajduje się mnóstwo wariantów.

Estetyka i styl rolet okiennych

Kolejnym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę, wybierając rolety do salonu, jest design. Nie ulega wątpliwości, że materiał okiennych dekoracji jest bezpośrednio związany z ich wzornictwem. Minimalistyczne rolety dobrze sprawdzą się w nowoczesnych salonach. Są dyskretne, więc nie zaburzą naszej stonowanej aranżacji. Wyraziste rolety, które są dodatkowo ozdobione oryginalnymi wzorami, warto wybierać do pokoi dziecięcych. Gdy zależy nam na mocnym zacienieniu salonu, zdecydujmy się na rolety w głębokich odcieniach zieleni, granatu. Dodadzą salonom klasy i elegancji. 

W tym przypadku także design żaluzji jest bardziej skromny. Popularnością cieszą się głównie żaluzje drewniane, które wybiera się do salonów orientalnych lub tych, które są utrzymane w ekologicznym trendzie. Wybór rolet to jednak zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Roleta jest łatwiejsza w utrzymaniu w czystości, jej obsługa jest prosta, a wysokiej jakości osłona okienna posłuży nam przez długie lata. Możemy zdecydować się na bezinwazyjny montaż i zmieniać roletę w zależności od wystroju salonu.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji