Zapraszamy na zakupy.

Jak zamontować roletę dzień noc?

22.12.2019

Jak zamontować roletę dzień noc? Montaż rolet nie jest skomplikowaną czynnością, dlatego każdy powinien sobie poradzić z tym zadaniem. Co ciekawe, aby zamontować roletę dzień noc wystarczy zaledwie kilka minut. Rolety dzień noc cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko ze względu na swoją uniwersalność i funkcjonalność w połączeniu z eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Tego rodzaju osłony okienne pozwalają na płynną regulację dopływu światła. Posiadają dwie, równolegle ułożone warstwy tkaniny z kryjących i przezroczystych pasów. Rolety dzień noc zapewniają intymną atmosferę i skutecznie chronią przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, a jednocześnie pozwalają na oświetlenie pomieszczenia. Zaletą rolet jest łatwość montażu. Oczywiście wybieramy je u sprawdzonego sprzedawcy rolet, gdyż wtedy mamy pewność, że roleta jest wysokiej jakości i poradzimy sobie z jej umieszczeniem na oknie. Jak zamontować tego rodzaju osłonę okienną? Wyjaśniamy krok po kroku.

Spis treści:

  • Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc

  • Jak zamontować roletę?

  • Montaż rolety dzień i noc - instrukcja krok po kroku

Z wpisu dowiesz się, jak bezinwazyjnie zamontować roletę dzień noc, jak przebiega inwazyjny montaż rolet oraz jak to zrobić krok po kroku, aby cieszyć się idealnie dopasowaną osłoną okienną.

Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc

Możemy zdecydować się na montaż rolet dzień noc bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Bezinwazyjny montaż jest niezwykle prosty. Osłonę okienną zakłada się na okno za pomocą niewielkich uchwytów. Ich zadaniem jest podtrzymanie w miejscu rolety i umożliwienie jej poprawnego działania. Tego rodzaju montaż sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteśmy właścicielami danego lokum, a jedynie je wynajmujemy i chcemy się cieszyć praktycznymi roletami. Warto się również zdecydować na bezinwazyjny montaż rolet wtedy, gdy często zmieniamy wystrój mieszkania. 

Jak zamontować roletę?

Jeśli chcemy zamontować roletę na stałe, mamy dwa typy montażu do wyboru. Pierwszy z nich to samodzielny montaż, z kolei drugi - wykonany przez profesjonalnego serwisanta. Samodzielne zamontowanie rolety noc dzień nie jest trudne, jednak musimy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta, aby uniknąć błędu. 

Montaż rolety dzień i noc - instrukcja krok po kroku

Montaż rolety dzień noc rozpoczynamy od rozwinięcia łańcuszka oraz przymocowania go do boków mechanizmu rolety z haczykami montażowymi. Gdy już odkleimy taśmy z haczyków, konieczne jest zamocowanie rolety do okna. Później haczyki mocno zaciskamy - tak, aby bardzo dokładnie przylegały do ramy. Kolejnym krokiem jest napięcie boczne tkaniny, które składa się z uchwytów dolnych i żyłki. Najpierw żyłki przekładamy przez uchwyty oraz rozciągamy na całej długości rolety. Następnie przyklejamy przy pomocy taśmy w dolnej części ramy okiennej. 

Później montujemy obciążnik dolny. Konieczne jest jego umieszczenie w dolnej części rolety. Ostatnim elementem, który musimy zamontować, to napinacz łańcuszka. Przekładamy łańcuszek przez napinacz, rozwijamy go na całą długość osłony okiennej, a następnie mocujemy przy pomocy płytki z taśmą dwustronną w dolnej części rolety. Roleta dzień noc gotowa!

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji