Pracujemy dla was od 7:00 do 21:00.

Jak zamontować roletę dzień noc?

22.12.2019

Jak zamontować roletę dzień noc? Montaż rolet nie jest skomplikowaną czynnością, dlatego każdy powinien sobie poradzić z tym zadaniem. Co ciekawe, aby zamontować roletę dzień noc wystarczy zaledwie kilka minut. Rolety dzień noc cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko ze względu na swoją uniwersalność i funkcjonalność w połączeniu z eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Tego rodzaju osłony okienne pozwalają na płynną regulację dopływu światła. Posiadają dwie, równolegle ułożone warstwy tkaniny z kryjących i przezroczystych pasów. Rolety dzień noc zapewniają intymną atmosferę i skutecznie chronią przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, a jednocześnie pozwalają na oświetlenie pomieszczenia. Zaletą rolet jest łatwość montażu. Oczywiście wybieramy je u sprawdzonego sprzedawcy rolet, gdyż wtedy mamy pewność, że roleta jest wysokiej jakości i poradzimy sobie z jej umieszczeniem na oknie. Jak zamontować tego rodzaju osłonę okienną? Wyjaśniamy krok po kroku.

Spis treści:

  • Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc

  • Jak zamontować roletę?

  • Montaż rolety dzień i noc - instrukcja krok po kroku

  • Montaż rolet dzień noc krok po kroku
  • Montaż rolet dzień i noc z żyłką
  • Montaż żyłki do rolety dzień noc
  • Roleta dzień noc montaż dla każdego
  • Rolety dzień noc instrukcja montażu

Z wpisu dowiesz się, jak bezinwazyjnie zamontować roletę dzień noc, jak przebiega inwazyjny montaż rolet oraz jak to zrobić krok po kroku, aby cieszyć się idealnie dopasowaną osłoną okienną.

Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc

Możemy zdecydować się na montaż rolet dzień noc bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Bezinwazyjny montaż jest niezwykle prosty. Osłonę okienną zakłada się na okno za pomocą niewielkich uchwytów. Ich zadaniem jest podtrzymanie w miejscu rolety i umożliwienie jej poprawnego działania. Tego rodzaju montaż sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteśmy właścicielami danego lokum, a jedynie je wynajmujemy i chcemy się cieszyć praktycznymi roletami. Warto się również zdecydować na bezinwazyjny montaż rolet wtedy, gdy często zmieniamy wystrój mieszkania. 

Jak zamontować roletę?

Jeśli chcemy zamontować roletę na stałe, mamy dwa typy montażu do wyboru. Pierwszy z nich to samodzielny montaż, z kolei drugi - wykonany przez profesjonalnego serwisanta. Samodzielne zamontowanie rolety noc dzień nie jest trudne, jednak musimy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta, aby uniknąć błędu. 

Montaż rolety dzień i noc - instrukcja krok po kroku

Montaż rolety dzień noc rozpoczynamy od rozwinięcia łańcuszka oraz przymocowania go do boków mechanizmu rolety z haczykami montażowymi. Gdy już odkleimy taśmy z haczyków, konieczne jest zamocowanie rolety do okna. Później haczyki mocno zaciskamy - tak, aby bardzo dokładnie przylegały do ramy. Kolejnym krokiem jest napięcie boczne tkaniny, które składa się z uchwytów dolnych i żyłki. Najpierw żyłki przekładamy przez uchwyty oraz rozciągamy na całej długości rolety. Następnie przyklejamy przy pomocy taśmy w dolnej części ramy okiennej. 

Później montujemy obciążnik dolny. Konieczne jest jego umieszczenie w dolnej części rolety. Ostatnim elementem, który musimy zamontować, to napinacz łańcuszka. Przekładamy łańcuszek przez napinacz, rozwijamy go na całą długość osłony okiennej, a następnie mocujemy przy pomocy płytki z taśmą dwustronną w dolnej części rolety. Roleta dzień noc gotowa!

Montaż rolet dzień noc krok po kroku

Do każdej z rolet zakupionych w naszym sklepie zawsze otrzymujesz instrukcję montażu. Wystarczy, że zastosujesz się do opisanych w niech zasad lub tych, które wymieniliśmy powyżej. Powinieneś bez problemu poradzić sobie z powyższym zadaniem. Montaż rolet okiennych dzień noc jest niezwykle łatwą czynnością. Jeśli jednak w trakcie montażu napotkasz na jakiekolwiek problemy np. nie wiesz, które elementy do siebie dopasować, jak dokładnie zamontować rolety, jak zamontować obciążnik dolny itd. - zadzwoń do nas, napisz e mail, bądź poinformuj nas, że potrzebujesz wpisu ze zdjęciami, spróbujemy pomóc.

Należy jeszcze wspomnieć o tym, że istnieją dwa rodzaje montażu rolet okiennych dzień noc i nie chodzi tutaj o montaż samodzielny czy z udziałem profesjonalisty. Roleta okienna jest montowana inaczej niż roleta ścienna.
Czym różnią się te dwie wybrane metody?

W każdym otrzymany od nas zestawie produktu rolety dzień noc otrzymujesz: haczyki do montażu, napięcie boczne tkaniny, napinacz łańcuszka, roletę z mechanizmem oraz oczywiście instrukcję obsługi.
Przy zakupie rolety ściennej zestaw ten delikatnie się różni, otrzymujesz: napinacz łańcuszka, wkręty, kołki montażowe, roletę z mechanizmem i oczywiście tak samo, jak powyżej instrukcję.
Główna różnica między montowaniem rolety okiennej i rolety ściennej polega na tym, że do montażu pierwszej wykorzystujemy haczyki montażowe, a do montażu rolety ściennej wkręty i kołki montażowe.

Montaż rolet noc dzień wersji ściennej - rolety te to tzw. rolety wolno wiszące, można je zamontować do sufitu, bądź do ściany, przy czym rolety okienne montujemy tylko do ramy okna.
Montaż rolet noc dzień w opcji ściennej polega na: wywierceniu otworu, w którym umieszczamy kołki i wkręty, przymocowaniu łańcuszka bocznego do mechanizmu rolety, przełożeniu danego łańcuszka przez tzw. napinasz, a następnie rozwinięciu go, przymocowanie rolety do ram okiennym z użyciem napinacza i łańcuszka, a do sufitu i ściany za pomocą kołków montażowych i wkrętów.

Montaż rolet dzień i noc z żyłką

Mocowanie rolet dzień noc z żyłką to inaczej montaż rolet dzień noc na ramie okiennej. To właśnie w tym wariancie wykorzystujemy zamieszczoną w zestawie żyłkę, która służy nam do przeprowadzenia jej przez oczko obciążnika rolety na dole, następnie zaczepiany jest wieszak rolety dolny za okienne skrzydło, żyłka przechodzi przez metalowy organicznik, po czym naciągamy ją i dokręcamy ogranicznik metalowy żyłki, w kolejnym kroku pozostaje nam opuszczenie rolety, założenie łańcuszka z drugiej strony, założenie obciążnika łańcuszka i gotowe. Żyłki używamy jako jednego z ostatnich elementów montażu.

Montaż żyłki do rolety dzień noc

Mocowanie rolet dzień noc z żyłką tak jak wspomnieliśmy powyżej, dotyczy głównie prostszych rolet okiennych, które mocowane są do ramy okna. Żyłka w tej sytuacji odpowiada za całościowe, finalne zmontowanie rolety, tak żeby funkcjonowała zgodnie z zamieszczoną instrukcją.

Roleta dzień noc montaż dla każdego

Rolety dzień noc są niezwykle funkcjonalną opcją. Pozwalają na dopasowanie oświetlenia w pomieszczeniu, w którym pracujesz, mieszkasz, przebywasz. Mocowanie rolet dzień noc zarówno do ramy okiennej, jak i do ściny czy sufitu jest niezwykle prostą kwestią. Taka praca nie powinna Ci zająć więcej niż godzina czasu, włączając czas potrzebny na zapoznanie się z instrukcją - oczywiście przy pierwszym montażu. Mocowanie rolet dzień noc do kolejnych okiem, ścian, sufitów to już kwestia 15-20 minut.
Oczywiście możesz zatrudnić to tego specjalistę, jednak proces ten jest na tyle prosty, że z pewnością poradzisz sobie samodzielnie.

Rolety dzień noc instrukcja montażu

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, do każdej zakupionej w naszym sklepie rolety dzień noc otrzymujesz od nas zestaw części, mechanizm rolety i dokładną instrukcję z opisanym krok po kroku sposobem montażu wybranej rolety: rolety okiennej z załączeniem haczyków montażowych, a do rolety ściennej i sufitowej z załączeniem wkrętów i kołków.

Jeśli masz jakieś pytania, oczywiście zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e mail.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji