Pracujemy od 7:00 do 21:00.

Jak mierzyć rolety w oknie?

22.12.2019

Rolety już od wielu lat należą do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej funkcjonalnych osłon okiennych. Tego rodzaju przesłony dostępne są w najróżniejszych wariantach, dlatego każdy może wybrać taką, która stuprocentowo spełni jego oczekiwania. Roleta sprawdzi się zarówno w domach, mieszkaniach, jak i biurach i budynkach komercyjnych. Wygodne są przede wszystkim rolety wewnętrzne. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą być montowane na oknach o dowolnych wymiarach. Można zamówić także rolety na wymiar na okna o nietypowych kształtach. Dzięki temu możemy swobodnie dopasować ilość światła w pomieszczeniu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się m.in. rolety dzień noc, które nie tylko są wysoce funkcjonalne, ale także estetyczne. Ich montaż nie wymaga wiele miejsca. Pozwalają na zachowanie dyskrecji. Kluczowe jest jednak odpowiednie zmierzenie okna, aby idealnie dopasować roletę. Jak to zrobić? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Pomiar okna pod roletę wewnętrzną

  • Jak zmierzyć długość i szerokość okna?

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio zmierzyć okno pod roletę wewnętrzną oraz jak sprawdzić długość i szerokość okna, co pozwoli nam na dopasowanie idealnej rolety do wnętrz.

Pomiar okna pod roletę wewnętrzną

Nie ma znaczenia to, na jaką roletę się zdecydujemy. Możemy wybrać roletę dzień noc, roletę mini i wiele więcej. Przed zakupem jakiejkolwiek rolety wewnętrznej, należy dokładnie zmierzyć okno, by dopasować idealne wymiary przesłony. Do wyboru mamy rolety o różnych długościach i szerokościach. Co istotne, w standardzie można znaleźć rolety różniące się od siebie nawet o 1 centymetr! Pozwala to bez trudu dopasować idealną roletę na okno, o ile poznamy niezbędny wymiar. 

Jak zmierzyć długość i szerokość okna?

Oczywiście podstawowym wymiarem, który musimy ustalić, jest szerokość i długość okna. Rolety dzień noc mają podobną konstrukcję do mini rolet, dlatego pomiar skrzydła wykonujemy od krawędzi do krawędzi listwy okiennej. Listwa okienna jest częścią ramy okiennej najbliższa szybie. Przeważnie szerokość listwy waha się w granicach 1-1,5 centymetra. Jeśli odpowiednio zmierzymy wysokość skrzydła, będzie ona obejmowała wysokość szyby oraz wysokość górnej i dolnej listwy.

Podobnie jest w przypadku szerokości okna. Mierząc ją, także bierzemy pod uwagę szybę i listwę okienną znajdującą się po obu stronach. Gdy wymiar rolety nie będzie odpowiadał wymiarowi listwy, roleta będzie zbyt wąska, czyli pozostanie prześwit, lub zbyt szeroka, co sprawi, że zaprezentuje się nieestetycznie.

Jeśli decydujemy się na rolety wewnętrzne z prowadnicami, konieczne jest dodatkowe zmierzenie odległości od końca ramy do końca wnęki okiennej. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie otwierać okno przy uwzględnieniu bocznej prowadnicy i systemu mocującego. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy prawidłowo dokonaliśmy pomiaru, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Wtedy będziemy mieć pewność, że roleta będzie idealnie dopasowana. Można także zamówić rolety na wymiar, co także jest korzystnym rozwiązaniem.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji