Pracujemy od 7:00 do 20:00.
02.03.2022

Jak czyścić żaluzje drewniane?

Ozdoby w oknach to ważny element. Plisy, rolety? Zastanawiasz się, co wybrać? Żaluzje drewniane coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Dzięki nim możesz skutecznie zabezpieczyć i ochronić wnętrze i siebie przed uporczywym działaniem czynników atmosferycznych - głównie promieni słonecznych. Jednak te produkty wymagają odpowiedniego traktowania. Czy wiesz, jak powinno przebiegać prawidłowe czyszczenie żaluzji drewnianych? Odpowiednia pielęgnacja i czyszczenie żaluzji przełożą się na ich żywotność i użyteczność. Poznaj praktyczne porady, jak dbać o ten rodzaj żaluzji.

Spis treści

Żaluzje drewniane - czyszczenie

Środki czystości - drewniane żaluzje

Odpowiedni środek

Jak umyć żaluzje?

O czym należy pamiętać?

Podsumowanie

Żaluzje drewniane - czyszczenie

Problemem każdego domu jest kurz zbierający się na każdej powierzchni. Niezależnie od tego, czy mowa o żaluzjach, meblach czy oknach - jedno jest pewne. Obecność kurzu nie będzie im obojętna. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o czystość w domu. W Twoim domu zawisły w oknach żaluzje drewniane? Jeśli tak, to czy wiesz, jak czyścić żaluzje drewniane? Chcesz dowiedzieć się, czego potrzebujesz, aby zadbać o ich czystość i nienaganny wygląd? Jeśli nie wiesz, jak czyścić żaluzje drewniane, musisz poznać odpowiednie rozwiązania, które usprawnią te czynności i przełożą się na porządek i estetykę we wnętrzach Twojego domu. Zupełnie inaczej wygląda to niż w przypadku rozwiązań, jakimi są rolety aluminiowe, plisy czy lamele.

Środki czystości - drewniane żaluzje 

Na rynku dostępne są różne rodzaje dodatków i zabezpieczeń okna. Należy pamiętać, żeby ich wygląd i rodzaj dopasować do aranżacji wnętrza. Żaluzje aluminiowe Ci się nie podobają, dlatego zamontowałeś żaluzje drewniane? Teraz zastanawiasz się, jak czyścić żaluzje drewniane? Nie wiesz, jakich środków używać? Żaluzje, podobnie jak drewno i elementy domu typu lamele, wymagają odpowiedniej troski i traktowania. Warto zdać sobie sprawę, że wybór rodzaju żaluzji to nie koniec obowiązków. Kolejnym krokiem jest dopasowanie odpowiedniej ścieżki czyszczenia. W przeciwnym razie żywotność i funkcjonalność żaluzji znacznie się skróci. Niezależnie, czy posiadasz w swoim domu rolety, żaluzje aluminiowe czy drewniane - musisz wiedzieć, jak prawidłowo je czyścić i sprzątać. Wszystko po to, aby zadbać o czystość i porządek w domu.

Odpowiedni środek - jak czyscic drewniane zaluzje w domu

Decydując się na żaluzje z drewna, konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się z cechami i właściwościami drewna. Tylko w ten sposób nie tylko zadbasz o usuniecie brudu i kurzu, ale także przedłużysz ich żywotność i funkcjonalność. To, o czym musisz pamiętać, to to, że żaluzje drewniane nie lubią wilgoci. Jeśli będziesz czyścić żaluzje drewniane lub lamele drewniane, musisz pamiętać, aby na ich powierzchni nie znajdowało się zbyt dużo wody. W przeciwnym razie mogą się one odkształcić lub odbarwić. Czyszczenie żaluzji powinno się odbywać w pozycji zamkniętej (pozycji pionowej). Takie ustawienie gwarantuje, że w czasie mycia nie uszkodzisz żaluzji.Warto wiedzieć, jak czyscic drewniane zaluzje w domu.

Wyjątkowość i cechy szczególne żaluzji drewnianych sprawia, że lepiej pożegnać się z płynem do mycia naczyń. Warto wyposażyć się w specjalne środki do czyszczenia i szczotki lub szmatki z mikrofibry. Dzięki temu kurz zostanie szybko usunięty. Czasem wystarczy umyć żaluzje drewniane delikatnie wodą.

Jak umyć żaluzje?

Dbając o czystość żaluzji musisz pamiętać o ważnej kwestii. Mianowicie - materiał wykonania. To czy rolety zostaną wykonane z drewna czy z innego materiału będzie warunkować ich czyszczenie. Żaluzje sprawdzą się do każdego wnętrza, jednak aby zachwycały one swoim wyglądem konieczne jest zadbanie o czystość żaluzji. Niektóre z nich możesz myć mokrą szmatką, z kolei inne - wymagają większej staranności. Jak to wygląda gdy żaluzje są z drewna?

Czyszczenie drewna to proces, do którego warto się przygotować. Aby solidnie czyścić żaluzje drewniane musisz się odpowiednio przygotować. Co będzie potrzebne, aby wyczyścić drewniane żaluzje? Przede wszystkim środek do czyszczenia drewna, odpowiednio miękka szmatka. Aby usunąć większe zabrudzenia i kurz sprawdzi się także płyn do mycia. Dobrą praktyką jest używanie szmatek o właściwościach antystatycznych. Miękkie włosie w szczotkach do czyszczenia żaluzji i rolety nie tylko pozbędą się kurzu, ale także innych zabrudzeń. Warto wyposażyć się w:

  • szmatki z mikrofibry,

  • środki do czyszczenia żaluzji.

O czym należy pamiętać

Musisz pamiętać, aby czyścić żaluzje starannie i dokładnie. Jeśli brud jest trudno dostępny, świetnie sprawdzą się szczypce kuchenne, które pozwolą dotrzeć Ci do ukrytych i słabo dostępnych miejsc. Aby czyścić żaluzje, wcale nie musisz mieć profesjonalnego sprzętu. Jeśli obecność kurzu jest Twoim głównym problemem, to zarówno żaluzje aluminiowe, jak i drewniane powinny być systematycznie doglądane i czyszczone.

Jeśli chcesz szybko i dokładnie wyczyścić żaluzje drewniane, warto sięgnąć po przyrząd do czyszczenia żaluzji z obu stron. Dzięki temu inne zabrudzenia będą usuwane szybko po obu stronach żaluzji drewnianych. Dzięki temu czyszczenie odbywa się o wiele szybciej i sprawniej. Jeśli chcesz czyścić żaluzje drewniane w domu musisz pamiętać, że musi się odbywać to systematycznie. Tylko w ten sposób będziesz miał kontrolę nad tym, jak wygląda Twój dom i wnętrze jego pomieszczeń. Jeśli już wiesz, jak czyścić żaluzje drewniane to koniecznie zacznij wprowadzać te rady w działanie!

Podsumowanie

Domowe sposoby na czyszczenie żaluzji drewnianych to dobry sposób, aby zadbać o czystość wnętrza. Żaluzja to element, który znajduje się w ważnym miejscu każdego pomieszczenia, dlatego tak ważne jest, żeby proces czyszczenia był staranny i sumienny. W niektórych przypadkach w zupełności wystarczy użycie suchej szmatki lub szczotki z miękkim włosiem. Musisz pamiętać, żeby zarówno żaluzje pionowe, jak i żaluzje poziome były odpowiednio zadbane. Co więcej, żaluzje drewniane będą wymagały od Ciebie większej pracy i staranności. Pamiętaj, żeby wybierać produkty dedykowane drewnianym powierzchniom.

Jak czyścić drewniane żaluzje?

Drewniane żaluzje są pięknym dodatkiem do wnętrza - zarówno tego stylizowanego na vintage, jak i dla wnętrza nowoczesnego. Jednak jak czyścić drewniane żaluzje, aby zwykle prezentowały się bardzo dobrze? Najlepiej robić to co jakiś czas, aby kurz nie osiadał nadmiernie. Wystarczy do tego lekko wilgotna szmatka lub całkiem sucha, dzięki którym usuniesz po prostu nadmiar kurzu. Możesz również robić to przy pomocy odkurzacza oraz jednej ze szczotek. Każdy sposób będzie dobry, o ile nie naruszy konstrukcji żaluzji.

Jak wyczyścić żaluzje poziome?

Zastanawiasz się, jak wyczyścić żaluzje poziome? Jeśli robisz to regularnie i wiesz, że na żaluzjach nie ma zbyt dużo brudu, wystarczy, kiedy przetrzesz żaluzje wilgotną ściereczką czy też suchą szmatką. Możesz do tego zadania wykorzystać także odkurzacz, o ile dysponujesz bardzo delikatną szczotką. Tylko w ten sposób nie zniszczysz sobie rolet, które na pewno kosztowały sporo pieniędzy. Żaluzje drewniane są niezwykle estetyczne, jednak wymagają odpowiedniego zadbania. Koniecznie wgłąb się w temat, aby cieszyć się nimi jak najdłużej.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji