Pracujemy od 7:00 do 20:00.
23.10.2020

Drewniane żaluzje do salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest wyjątkowo popularny w polskich mieszkaniach i domach. Wynika to głównie z uniwersalności, minimalizmu i prostych połączeń kolorystycznych, które cechują przestrzeń urządzoną w stylu skandynawskim. Wysoka funkcjonalność oraz stonowana kolorystyka, pozwalają na komfortowe użytkowanie przestrzeni i wysokiej jakości wypoczynek. Ciekawym rozwiązaniem na zaaranżowania okien we wnętrzu w stylu skandynawskim, jest zastosowanie drewnianych żaluzji. Drewniane żaluzje, idealnie dopełnią salon w stylu skandynawskim, jednocześnie precyzyjnie regulując ilość wpadającego do pomieszczenia światła.

Spis treści:

  • Drewniane żaluzje w kolorze bieli - czy pasują do stylu skandynawskiego?
  • Białe żaluzje - z jakiego materiału?
  • Drewniane żaluzje - jaki mają wpływ na charakter pomieszczenia?

 

We wpisie dowiesz się, czy drewniane żaluzje w odcieniu bieli pasują do stylu skandynawskiego, dlaczego drewno jest dobrym materiałem na żaluzje, oraz jaki wpływ na charakter pomieszczenia ma zastosowanie drewnianych żaluzji.
 

Drewniane żaluzje w kolorze bieli - czy pasują do stylu skandynawskiego?

Dlaczego styl skandynawski tak chętnie przyjął się w polskich mieszkaniach? Okazuje się, że kluczowym elementem jest światło. W krajach skandynawskich podobnie jak w Polsce, słoneczna pora roku jest dość krótka, a większość roku zmagamy się z niedoborem światła we wnętrzach. Pochmurna pogoda, krótkie dni, mała ilość światła słonecznego - to wszystko może negatywnie wpływać na nasze codzienne samopoczucie. Jasna kolorystyka i zastosowanie delikatnych przesłon okiennych, sprzyja zwielokrotnieniu ilości światła wpadającego do wnętrza i pozwala w pełni wykorzystać jego zasoby. Wnętrza pomalowane na kolor biały lub jasnoszary, odbijają wpadające do wnętrza światło i optycznie powiększają przestrzeń. Decydując się na drewniane żaluzje w białym kolorze, zyskujemy pełną swobodę w doborze dodatków do wnętrza. Możemy zastosować różne szerokości lameli (25mm lub 50mm) w zależności od upodobań. Na wizualny efekt wpływa także kolor maskowania mechanizmów, oraz rodzaj spinania lameli, który można w naszym sklepie dopasować indywidualnie do preferencji klienta.
 

Białe żaluzje - z jakiego materiału?

Styl skandynawski opiera się na zastosowaniu nie tylko określonych kolorów, ale i materiałów. Preferowane materiały to jasne drewno, bawełna, len, bambus, kamień i szkło. Chętnie pojawiają się tu elementy metalowe w postaci wazonów, baterii, krzeseł, klamek czy oświetlenia - chromowane, lub w kolorze matowej czy błyszczącej bieli. Zastosowanie tych materiałów we wnętrzu, zbliża mieszkańców do natury, pozwala ocieplić chłodne kolory ścian i przełamać minimalistyczne umeblowanie. Drewniane żaluzje są idealną odpowiedzią na założenia stylu skandynawskiego. Użyte żaluzje mogą być w kolorze naturalnego, jasnego drewna, lub mogą być pomalowane na biało. Białe żaluzje idealnie skomponują się z wnętrzem w stylu skandynawskim a dodatkowo, będą komponowały się z ramami okiennymi, nie odciągając głównej uwagi od innych elementów aranżacji. Drewniane żaluzje cechują się niezwykłą trwałością i odpornością, są także łatwe do utrzymania w czystości. Jest to materiał ekologiczny i praktyczny. 
 

Drewniane żaluzje - jaki mają wpływ na charakter pomieszczenia?

Użycie żaluzji w białym kolorze, przede wszystkim wpływa na odbicie i rozproszenie światła we wnętrzu. Wnętrze pomieszczenia wydaje się być jaśniejsze niż w rzeczywistości, a wpadające światło zyskuje niepowtarzalny charakter i buduje klimat w pomieszczeniu. Lamele żaluzji są skonstruowane w taki sposób, aby można było precyzyjnie kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Ustawiając lamele pod odpowiednim kątem, możemy ograniczyć lub zwiększyć ilość światła dziennego. Zaletą drewnianych żaluzji jest także fakt, że nawet całkowicie opuszczone, nie blokują światła dziennego. Światło odbija się od ich powierzchni, skutecznie rozświetlając przestrzeń. Stosując drewniane żaluzje w białym kolorze, unikniemy efektu ciemnego i nieprzytulnego wnętrza. Białe żaluzje idealnie skomponują się z białymi meblami, obecnymi w pomieszczeniu. 

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji