Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Latem wysokie temperatury bywają coraz bardziej uciążliwe. W Polsce przez bardzo długi okres przekraczają nawet 30 stopni Celsjusza! Temat z każdym kolejnym rokiem daje się mocniej we znaki. Nic dziwnego, że rośnie popularność rolet okiennych. To właśnie rolety i żaluzje pozwalają na poprawę warunków w pomieszczeniu. Pojawia się jednak pytanie - czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło? Jak wybrać odpowiednie?

Spis treści:

  • Czy roleta zatrzymuje ciepło?

  • Rolety okienne a nasłonecznienie pomieszczenia

  • Rolety wewnętrzne a upały

Z wpisu dowiesz się, czy rolety wewnętrzne są skutecznym sposobem na walkę z upałami, jak wpływają na temperaturę w danym pomieszczeniu oraz które z nich będą najlepszym wyborem. 

Czy roleta zatrzymuje ciepło?

Faktem jest, że rolety wewnętrzne utrzymują temperaturę pomieszczenia w mniejszym stopniu niż rolety zewnętrzne. Ogromny wpływ na tę kwestię ma sposób montażu rolety. W przypadku rolet wewnętrznych, ciepłe powietrze utrzymuje się pomiędzy warstwą szyby i materiału, więc w jakimś stopniu przenika do pomieszczenia. 

Rolety okienne a nasłonecznienie pomieszczenia

Obecnie do wyboru mamy najróżniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o rolety. Możemy zdecydować się na taki model rolet, który pozwala na stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Dzięki temu żadne promienie światła się do niego nie dostaną. Rolety te odpowiednio również chronią przed rażącym słońcem. Zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczenia, ale nie całkowicie.

Rolety wewnętrzne wykonuje się z cienkiego materiału. Wybierając odpowiednią roletę dla siebie, zwracajmy uwagę na grubość tkaniny. W zależności od różnych czynników np. intensywność nasłonecznienia czy grubość muru, roleta będzie się sprawdzać w innym stopniu. 

Rolety wewnętrzne a upały

Rolety okienne wewnętrzne będą z pewnością pomocne w walce z wysokimi temperaturami. Trzeba jednak odpowiednio je dobrać. Pamiętajmy, że ciemne kolory szybciej się nagrzewają, a samo zaciemnienie nie oznacza tego samego, co ochłodzenie. Musimy dodatkowo zadbać o wentylację. Roleta daje cień, który przynosi odczuwalną ulgę. Warto dobierać rolety szczególnie na okna dachowe, które sprawiają, że pomieszczenie szybko się nagrzewa. Wewnętrzne rolety będą znacznym ułatwieniem, jeśli chodzi o ochronę przed upałem, jednak warto dobrać dodatkowe wspomaganie, np. wentylator czy klimatyzator. 

Zadbajmy również o odpowiedni dobór materiału, który będzie odbijać światło zamiast je przyciągać. To właśnie ten czynnik będzie w ogromnym stopniu wpływać na kontrolowanie przepływu ciepła w pomieszczeniu. Barwa rolety ma znaczenie, choć nie zawsze. Nawet ciemna osłona okienna może zapewnić nam odpowiednie warunki we wnętrzu i odbijać promienie słoneczne. Kolor i sposób utkania rolety wpływa także na poziom zaciemnienia wnętrza. Do wyboru mamy najróżniejsze typy rolet, np. rolety dzień noc. Dzięki temu zarówno model, jak i barwę rolety można dopasować do swoich potrzeb. Warto sprawdzić pełną ofertę, aby zdecydować się na idealne rozwiązanie.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji