Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Czy rolety można prać?

Materiałowe rolety okienne coraz częściej są wybieranym rozwiązaniem do domów. Docenimy je szczególnie latem, gdy wysokie temperatury oraz promienie słoneczne dają nam się we znaki. Wadą rolet materiałowych może być to, że dość szybko się brudzą - szczególnie, gdy są zamontowane w kuchni. Regularne czyszczenie pozwoli nam przywrócić ich dawny blask. Jak je wyczyścić? Czy rolety można prać? Wyjaśniamy!

Spis treści:

 • Delikatne i regularne czyszczenie

 • Czym czyścić rolety?

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio czyścić rolety, aby przedłużyć ich żywotność oraz jakie detergenty sprawdzą się w tej roli najlepiej.

Delikatne i regularne czyszczenie

Czyszczenie rolet wbrew pozorom wcale nie jest problematyczne. Bardzo ważne jest jednak to, aby sposób czyszczenia odpowiednio dopasować do materiału, z jakiego została wykonana roleta. Większość rolet pokrywa się specjalną apreturą. To właśnie ona warunkuje sposób użytkowania osłony okiennej. Rolet nie powinno się prać w pralce ani prasować. Do czyszczenia używamy suchej lub wilgotnej ściereczki z mikrofibry. Z niewielkimi zabrudzeniami poradzi sobie także gumka do mazania. 

Jeśli zabrudzenie nie jest duże, nie zdejmujmy rolety z okna. Produkt znacznie lepiej wyczyścić przymocowany bezpośrednio do skrzydła okna czy ściany. Jeśli delikatnie moczymy roletę, pozostawmy ją rozwiniętą do wyschnięcia. 

Czym czyścić rolety?

Użycie ściereczki powinno pozwolić na skuteczne pozbycie się zabrudzenia. Jeśli jest ono bardzo uporczywe, np. po tłuszczu, można dodatkowo zastosować łagodny detergent. Robimy to jednak z wysoką ostrożnością, aby na rolecie nie pojawiły się zacieki czy odbarwienia. Najlepiej przetestować detergent w niewidocznym miejscu, a dopiero potem na całości. W niektórych przypadkach świetnie sprawdzi się odkurzacz. Warto regularnie odkurzać roletę podczas cotygodniowych porządków. Ustawiamy odkurzacz na najniższe ssanie i stosujemy końcówkę szczotkową. Roletę najlepiej jest czyścić w słoneczny dzień, gdy wszelkie zabrudzenia są łatwo widoczne.


Polecane wpisy na blogu:

jak czyścić żaluzje drewniane

  Szybka wysyłka!

  Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

  BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

  Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

  Gwarancja wysokiej jakości

  Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji