Rabat 10% na wszystko

Rolety dzień - noc czy plisy?

07.09.2020

Wybierając odpowiednie przesłony okienne, bierzemy pod uwagę wiele aspektów: cenę produktu, jego funkcjonalność, estetyczny wygląd czy jakość wykonania. To oczywiste, że pragniemy, aby zakupione produkty długo nam służyły i dobrze wpisywały się w panujące trendy. Największą popularnością na rynku cieszą się obecnie rolety dzień-noc oraz rolety plisowane, lub inaczej plisy okienne. Czym cechują się poszczególne typy rolet? Które z nich będa lepszym wyborem? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Czym cechują się rolety dzień-noc?

  • Czym cechują się plisy?

  • Podobieństwa i różnice między produktami

We wpisie dowiesz się czym cechują się rolety dzień-noc, czym cechują się rolety plisowane, do jakich pomieszczeń są one dedykowane, oraz jakie są między nimi podobieństwa i różnice.

Czym cechują się rolety dzień-noc?

To innowacyjny sposób przesłaniana okna, który jest nadzwyczaj praktyczny i wygląda niezwykle dekoracyjnie. Na czym opiera się wyjątkowość działania rolet dzień-noc? Kluczową rolę odgrywa tu materiał rolety, który składa się z dwóch typów tkaniny - transparentnej oraz zaciemniającej. Regulując położenie naprzemiennych, poziomych pasów tkaniny względem siebie, możemy osiągnąć efekt pełnego i częściowego zaciemnienia pomieszczenia, oraz całkowicie odsłonić szybę okienną. Pasy pozwalają na precyzyjne regulowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia i stanowią dodatkową ozdobę wnętrza. Zastosowanie dwóch warstw tkaniny o różnej przepuszczalności, okazało się na tyle nowatorskie, że zyskało aprobatę wielu klientów. Roleta dzień-noc idealnie sprawdzi się do pomieszczeń takich jak pokój dzienny, sypialnia lub kuchnia. Tkanina dzień-noc może być zastosowana w rolecie wolnowiszącej montowanej do sufitu lub do ściany, oraz w rolecie kasetowej.

Czym cechują się plisy?

Plisy pomagają w wygodny i innowacyjny sposób regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, dzięki specjalnemu systemowi montażu. Tkanina rozpięta między dwoma sznurkami ma formę harmonijki, co pozwala na jej pełne zwinięcie i płynne przesuwanie po płaszczyźnie szyby. Plisy idealnie przylegają do ramy okna, przez co stanowią z nią spójną całość. To jedyna roleta, która pozwala na jednoczesne zasłonięcie dolnej części szyby i odsłonięcie jej górnego fragmentu, można ją także zablokować w środkowej części okna. Plisowany materiał jest stosunkowo ozdobny, więc idealnie sprawdzi się do wnętrz w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Plisy okienne to najlepsze rozwiązanie do dużych okien o nietypowych kształtach lub wymiarach. Można je także z powodzeniem zastosować do okien dachowych. Sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak gabinet, pokój dziecięcy, pokój dzienny, czy poddasze zaaranżowane na sypialnię.

Podobieństwa i różnice między produktami

Głównym podobieństwem między produktami, jest innowacyjny system przesłaniania światła, ozdobna forma oraz zastosowanie poziomych pasów. Łączy je także niezwykła funkcjonalność idąca w parze z atrakcyjną formą rolety. Między sobą, różnią się sposobem montażu i systemem zwijania rolety. Plisa nie posiada wiszącego z boku łańcuszka lub sznurka, nie posiada także rolki lub kasety. Plisy wykonane są z jednego typu materiału, podczas gdy roleta dzień-noc jest połączeniem dwóch tkanin, o różnych właściwościach.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji