Zapraszamy na zakupy.

Jak zmierzyć roletę do okna dachowego?

22.12.2019

Rolety są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do domów i mieszkań. Nie ma się czemu dziwić - odpowiednio dopasowana roleta nie tylko skutecznie chroni przed nadmiarem promieni słonecznych, ale także wygląda bardzo efektownie. Do wyboru jest wiele rodzajów rolet, a dzięki różnorodnym rozwiązaniom, możemy wybrać osłonę okienną także na nietypowe okno. Jeśli poszukujesz rolety do okien dachowych, a nie wiesz, jak prawidłowo dokonać pomiarów, sprawdź poniższe wskazówki.

Spis treści:

  • Pomiar rolet na okna dachowe

  • Dlaczego warto wybrać rolety na okna dachowe?

Z wpisu dowiesz się, jak prawidłowo zmierzyć okno dachowe pod roletę oraz dlaczego wybór takiej osłony okiennej jest niezwykle korzystny.

Pomiar rolet na okna dachowe

Aby prawidłowo zmierzyć okno dachowe pod roletę, wystarczy sprawdzić szerokość i wysokość. Po pierwsze, mierzymy szerokość od krawędzi do krawędzi ramy okna dachowego. Obudowa rolety będzie szersza o 2,7 cm od podanego rozmiaru, aby bez trudu można było ją zamontować. Materiał będzie o 2,5 cm mniejszy od tego rozmiaru, aby nie zahaczał się pomiędzy ramą okna. 

Drugi wymiar to wysokość od krawędzi do krawędzi ramy okna. Wymiar niezbędny do wykonania prowadnic. Będą one o 2 cm niższe, aby zmieściła się bez trudu obudowa rolety. Materiał będzie odpowiednio dłuższy. 

Dane te są niezbędne, jeśli zamawiamy roletę na wymiar. Można także zdecydować się na gotowe, standardowe rozwiązania. 

Dlaczego warto wybrać rolety na okna dachowe?

Rolety na okna dachowe to całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim tego rodzaju osłony okienne pozwalają nam na uzyskanie optymalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest płynna regulacja. Dzięki temu roletę można zablokować w dowolnym miejscu okna. W zależności od potrzeb, możemy przesłonić całą szybę lub tylko jej dowolnie wybraną część. Docenimy to rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy lubimy sobie ucinać popołudniowe drzemki. Roleta wewnętrzna to także stylowa dekoracja. Do wyboru jest całe mnóstwo wzorów i kolorów, więc bez trudu można ją dopasować do aranżacji pomieszczenia.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji