Pracujemy od 7:00 do 21:00.

Jak założyć rolety?

22.12.2019

Wbrew pozorom, montaż rolet wcale nie jest trudny. Wystarczy stosować się do kilku zasad lub postępować zgodnie z instrukcją producenta, by zaledwie w kilka minut zamontować rolety wewnętrzne. Istnieją dwie metody. Można zamontować rolety do skrzydła okiennego lub do ściany. Sprawdź, jak założyć rolety, aby cieszyć się funkcjonalną i estetyczną osłoną okienną w swoich wnętrzach.

Spis treści:

 • Jak zamontować rolety okienne?

 • Zakładanie rolet krok po kroku

Z wpisu dowiesz się, jak prawidłowo zamontować rolety okienne wewnętrzne oraz jakie kolejno kroki podejmować, aby osłona okienna była prawidłowo założona. 

Jak zamontować rolety okienne?

Do wyboru mamy rolety w kasecie lub bez. Rolety w kasecie należą do najczęściej wybieranych ze względu na to, że są dyskretne, praktyczne, a jednocześnie wysoce estetyczne. Co więcej, do wyboru są w naprawdę szerokiej palecie kolorystycznej, dlatego ich dopasowanie do wnętrza nie stanowi większego problemu. Mogą być wykonane z tkanin transparentnych, mogą być w pełni zaciemnione, wzorzyste, z metaliczną powłoką, która doskonale odbija ciepło. 

Rolety na okno są także łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy ich regularne odkurzanie, z kolei większe zabrudzenia usuwamy przy pomocy wilgotnej ściereczki. Nic w tym dziwnego, że coraz więcej osób traktuje roletę jako doskonałą osłonę okienną zarówno do domów, jak i mieszkań. Sprawdzi się niezależnie od aranżacji. Stonowane rolety znakomicie uzupełnią minimalistyczne wnętrza w stylu industrialnym czy skandynawskim. Z kolei roleta w wyrazistym kolorze idealnie ożywi smutne wnętrze. Można także zdecydować się na rolety okienne we wzory. Obecnie do wyboru jest naprawdę wiele rozwiązań, więc każdy znajdzie to wymarzone dla siebie. Pozostaje jedynie odpowiedni montaż rolety.

Zakładanie rolet krok po kroku

Jak prawidłowo zamontować roletę? Jest to proste zadanie. Rolety w kasecie przyczepiamy do skrzydła okiennego lub do ramy. Przeważnie wybiera się roletę z montażem do skrzydeł okiennych. Aby założyć rolety wewnętrzne postępujemy zgodnie z instrukcją:

 • rozpakowujemy wszystkie elementy i upewniamy się, że są one kompletne,

 • dosuwamy kasetę do góry wnęki przyszybowej i ustawiamy ją w poziomie,

 • wywiercamy cztery otwory,

 • przykręcamy kasetę śrubokrętem lub wiertarką, wykorzystując dołączone wkręty,

 • zakładamy pokrywy na kasetę rolety,

 • zanim założymy pokrywę od strony łańcuszka, należy go rozpiąć, przełożyć przez otwór w pokrywie,

 • naklejamy prowadnice rolety, wycieramy listwy za pomocą szmatki zmoczonej acetonem lub spirytusem,

 • po usunięciu taśmy zabezpieczającej, naklejamy je do obu listew przyszybowych,

 • ustawiamy górne i dolne wkłady zwijania - ważne, aby mocować najpierw dolny wkład, pamiętając, że nie może on opierać się o listwę przyszybową. Musi zatrzymywać się na równi z kasetą. Górną część zakładamy tuż przed kasetą,

 • uchwyt łańcuszka mocujemy ok. 10 centymetrów od jego dolnego końca. Ważne, aby zamontowane łańcuszki nie kolidowały z uchwytami.

Gotowe - roleta jest poprawnie założona!

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji