Zapraszamy na zakupy.

Jak ukryć karnisz?

02.07.2020

Jeśli chcemy zamontować na oknie firany bądź zasłony, niezbędnym elementem będzie odpowiedni karnisz. Jego zadaniem jest zapewnienie nośności firanom i zasłonom. Karnisze mogą być ważnym elementem dekoracyjnym, ale nie zawsze tak jest. Wtedy właśnie z pomocą przychodzą specjalne produkty maskujące niechciane karnisze. Czym są listwy sufitowe maskujące? Jak ukryć karnisz? Jakie zastosowanie mają listwy sufitowe? Dobór listew sufitowych do wystroju mieszkania.

Spis treści:

  • Czym są listwy sufitowe maskujące?

  • Jak ukryć karnisz?

  • Jakie zastosowanie mają listwy sufitowe?

  • Dobór listew sufitowych do wystroju mieszkania

W tym wpisie przeczytasz o tym, co należy zrobić aby pozbyć się niechcianych karniszy. Dowiesz się, skutecznie ukrywać karnisze, jakie zastosowanie mają listwy sufitowe oraz jak wygląda sztuka doboru listew sufitowych do wystroju mieszkania.

Czym są listwy sufitowe maskujące?

Żeby profesjonalnie zamaskować w mieszkaniu obecność karnisza, możemy skorzystać z opcji jaką jest sufitowa listwa maskująca. Jej wielką zaletą jest to, iż prezentuje się znacznie subtelniej niż klasyczny karnisz. Ponadto pozwala ona na wyeksponowanie firan i zasłon w dużo większym stopniu niż w przypadku karniszy. Jeśli szukacie innych sposobów, istnieje gama produktów dekoracyjnych jak np. sztukateryjna listwa sufitowa. Dużym plusem jest to, że założenie takiej eleganckiej listwy nie jest trudne. Można to zrobić bez problemu w każdym momencie.

Jak ukryć karnisz?

Jeśli decydujemy się na karnisz ścienny, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że stanowi on widoczny element wystroju wnętrza. Aby karnisz dobrze się prezentował, musi dopasować się do stylu w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Jeżeli z jakichś powodów chcemy karnisz ukryć, warto znać kilka prostych sposobów. Można użyć do tego płyty k-g. Montujemy płytę na całej długości ściany z karniszem sufitowym. Kolejnym rozwiązaniem są sztukateryjne listwy sufitowe, które prezentują się niezwykle ciekawie i przyciągają wzrok. Jeśli już wcześniej wiemy, że nie chcemy karnisza na widoku, można zawczasu skorzystać z wykonania sufitu podwieszanego ze specjalną wnęką na karnisz. Ostatnim, dość prostym i tanim sposobem jest montaż maskującej osłony PCV do szyny sufitowej. Możemy zdecydować się również na osłony imitujące drewno.

Jakie zastosowanie mają listwy sufitowe?

Sztukateryjne listwy sufitowe produkuje się najczęściej z twardych i wytrzymałych materiałów. Materiał poliuretanowy oraz polimerowy świetnie sprawdzi się w roli maskatora. Listwy sufitowe wykonane z tych materiałów zapewniają odpowiednią sztywność oraz trwałość, co jest niezwykle ważne przy ciągłym zasłanianiu i odsłanianiu okna. Należy pamiętać, że do zamaskowania karnisza nie używa się styropianowych listew. Są zbyt miękkie i mogą ulec zniszczeniu, jednak dobrze poradzą sobie jako ozdoba sufitowa.

Dobór listew sufitowych do wystroju mieszkania

Gdy mamy ustalony budżet oraz wszelkie niezbędne parametry, możemy zabrać się za najciekawszą sprawę czyli wybór odpowiednich listew. Wzór listwy musi odpowiadać temu, co już zaaranżowaliśmy w mieszkaniu. W asortymencie sklepów znajdziemy mnóstwo możliwości, dlatego warto przemyśleć swój wybór. Jeżeli styl w jakim urządziliśmy pomieszczenie należy do klasycznego, dobrze nadadzą się listwy frezowane lub te o delikatnym i subtelnym ornamencie. Jeżeli w mieszkaniu panuje minimalizm i prostota, wtedy możemy skorzystać z bardziej wymyślnych listew, ale tylko wtedy, jeśli będzie to jedyny taki element. Ci, którzy urządzili swoje mieszkanie z przepychem, ucieszą się faktem, że w takim samym stylu mogą wybierać listwy, których jest mnóstwo. We wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych sprawdzą się listwy proste i gładkie lub o wgłębionym profilu czy w geometryczne wzory.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji