Pracujemy od 7:00 do 21:00.

Ile kosztuje roleta na okno?

22.12.2019

Na wstępie warto zaznaczyć, że istnieje wiele rodzajów rolet, a ich ceny różnią się ze względu na tkaninę, wielkość, a także szereg innych aspektów. Droższe będą również rolety, które muszą zostać wykonane na nietypowe okna. Ile kosztuje roleta na okno? Przedstawiamy szacunkowe koszty.

Spis treści:

  • Koszt rolet z montażem

  • Typ rolety a cena

Z wpisu dowiesz się, ile kosztuje zamontowanie wybranej rolety, a także jak kształtują się ceny rolet ze względu na typ.

Koszt rolet z montażem

Montaż rolet nie jest skomplikowaną czynnością i można go przeprowadzić samemu, nawet wtedy, gdy nie robiliśmy tego wcześniej. Przeważnie do rolety jest dołączona szczegółowa instrukcja montażu. Ważne jednak jest to, aby początkowo dokonać prawidłowego pomiaru. Przykładowo, jeśli decydujemy się na rolety wolnowiszące, ich szerokość powinna być większa o 10-20 centymetrów niż wnęka okienna. Wysokość rolety powinna być z kolei większa co najmniej o 10 centymetrów od wysokości samej wnęki. 

Jeśli nie chcemy montować rolet na własną rękę w obawie, że uszkodzimy osłonę okienną, warto zlecić to zadanie fachowcom. 

Typ rolety a cena

Bardzo dobrym wyborem jest zakup rolet w sklepie internetowym. To właśnie tam czeka nie tylko znacznie szerszy wybór, ale przede wszystkim bardziej atrakcyjne ceny. Pojawiają się także sezonowe promocje. Jak kształtują się ceny w zależności od typu rolety? Załóżmy, że zamierzamy kupić roletę o wymiarach 60 na 180 centymetrów. Roleta wolnowisząca z poliestru będzie kosztować ok. 40-60 złotych - o ile zdecydujemy się na samodzielny montaż. Rolety bambusowe w tych wymiarach są dużo droższe i kosztują nawet ponad 100 złotych. Pozostałe rolety powinny być raczej zakładane przez firmę. Należą do nich rolety w kasecie PCV z prowadnicami, których koszt waha się w granicach 60-150 złotych w zależności od tego, jaki materiał wybierzemy. Droższe są rolety typu dzień noc, za które trzeba zapłacić ponad 200 złotych. Wyceny są bezpłatne, dlatego warto skontaktować się z daną firmą, aby określić dokładne koszty.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji