Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Co zamiast firanek?

Istnieje wiele rozwiązań na to, aby skryć się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Niegdyś prym wiodły firanki i zasłony. Obecnie mamy do dyspozycji całą paletę funkcjonalnych i stylowych produktów. Co zamiast firanek? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Czy trzeba zasłaniać okna?

  • Witraże okienne - czy to dobre rozwiązanie?

  • Praktyczne i stylowe - rolety okienne

  • Co zamiast firanek? Podpowiadamy!
  • Jeśli nie żaluzje i rolety to co zamiast? Firanka? Zasłona?


Z wpisu dowiesz się, co wybrać zamiast firanek, czy konieczne jest zasłanianie okien oraz dlaczego najlepszym rozwiązaniem do wnętrz mieszkalnych są rolety okienne. 

Czy trzeba zasłaniać okna?

Co zamiast firanek? Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu zrezygnowanie z zasłaniania okien. Nie jest to co prawda praktyczne i nie zapewni nam intymnej atmosfery, ale coraz więcej osób wybiera właśnie nagie okna. Okno bez przesłon cieszy się sporym zainteresowaniem w Holandii. Zamiast firanek domy i mieszkania posiadają duże przeszklone otwory, które nie są niczym przesłonięte. Dzięki temu spora ilość naturalnego światła wpada do naszych wnętrz. Efekt? Pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne. Według legend, tego rodzaju okienna aranżacja zrodziła się w czasach, gdy Holendrzy rządzili na oceanach i morzach. Partnerski marynarzy, które pozostawały w domach, wystawiały się świadomie na widok przechodniów, pokazując, że dochowują mężom wierności. 

W Polsce brak osłon okiennych raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem. Być może sprawdzi się w domach pasywnych, gdzie okna służą maksymalnemu nasłonecznieniu wnętrza, a co za tym idzie, zachowaniu ciepła słonecznego. Jeśli mieszkamy w willi położonej z dala od wzroku przechodniów być może też okna bez firanek, rolet czy zasłon będą dobrym wyborem. W przypadku tradycyjnych mieszkań i domów nie warto jednak decydować się na brak okiennej osłony.

Witraże okienne - czy to dobre rozwiązanie?

Odsłonięte okna nie są dobrym pomysłem na osób, które chcą chronić swoją prywatność. Z pewnością nie jest to wybór dla mieszkańców bloków, gdzie odległość między budynkami jest niewielka. Nieosłonięte okno często wydaje się także bez wyrazu. W takim przypadku można wybrać witraże okienne. Pozwoli to na stworzenie oryginalnego wnętrza, lecz nadal nie jest to praktyczne rozwiązanie.

Praktyczne i stylowe - rolety okienne

W ofercie można znaleźć bardzo wiele różnorodnych rolet okiennych, które różnią się materiałem, kolorem, sposobem montażu. To dlatego każdy może wybrać rolety na okno dopasowane do swoich potrzeb. Do najprostszych zaliczamy roletę zwijaną na wałek. Dostępne są także bardziej eleganckie rozwiązania, np. rolety dzień noc. 

Bez wątpienia rolety zamiast firanek będą idealnym wyborem do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Dzięki szerokiej palecie kolorystycznej możliwe jest dopasowanie rolety do praktycznie każdego wnętrza. Roleta, w zależności od grubości materiału, z jakiego została wykonana, może wpuszczać do pomieszczenia określoną ilość światła. Jeśli wybierzemy rolety wykonane z cienkiego materiału, zapewnią nam intymność we wnętrzu, a jednocześnie go nie zaciemnią. 

Co zamiast firanek? Podpowiadamy!

Nasze babcie nie mogłyby żyć bez firanek, ale my już jak najbardziej! Chęć to jedno, ale jak się za to zabrać i co zamiast firanek można powiesić w oknach? Przede wszystkim, nic nie musi wisieć. Często zamiast firanek jest po prostu pusta przestrzeń, co doskonale sprawdza się w nowoczesnych wieżowcach, w których okna są od sufitu do podłogi, a firanki czy zasłony wyglądałyby dość groteskowo. Poza tym, jeśli nie chcemy firanek czy zasłon, to zwykle decydujemy się na rolety, które już kilka lat temu stały się bardzo popularnym rozwiązaniem nie tylko w biurach, ale także w domach.

Jeśli nie żaluzje i rolety to co zamiast? Firanka? Zasłona?

Jeśli nie roleta to co zamiast? Firanka to całkiem dobry pomysł, o ile Twoje mieszkanie lub dom urządzone jest w stylu klasycznym i firanka do niego pasuje. Generalnie w nowoczesnych wnętrzach odchodzi się od nich na rzecz rolet oraz żaluzji, które pozwalają na większe zagospodarowanie przestrzeni i nie przytłumiają tak pomieszczenia. Jeśli jednak lubisz klasyczne wnętrza, a żaluzje do nich nie pasują i wolisz toć zamiast, firanka będzie dobrym wyborem. Jeśli nie masz pewności, zadzwoń do nas, a razem coś wymyślimy.

Dowiedz się
Jak udekorować okno w kuchni.


Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji