Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Co na okno w kuchni?

Nie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie wykończenie i wyposażenie nowego domu czy mieszkania bywa bardziej problematyczne niż jego sama budowa. Spędzamy mnóstwo czasu na odpowiednim doborze mebli i dodatków. W końcu to właśnie detale stanowią o całości. Prędzej czy później zadamy sobie pytanie - co na okno w kuchni? Do wyboru mamy kilka rozwiązań w zależności od tego, gdzie znajdują się okna, w jakim stylu urządzona jest kuchnia oraz jaki efekt chcemy osiągnąć. Doskonałym wyborem z pewnością będą rolety do kuchni. Jak je wybrać? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Osłona okienna a umiejscowienie okna

  • Istotne czynniki przy wyborze rolety do kuchni

  • Jak wybrać kolor rolety kuchennej?

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio wybrać osłonę okienną do kuchni, na co zwracać uwagę podczas wyboru rolety oraz jak dopasować kolor do stylistyki przestrzeni kuchennej.

Osłona okienna a umiejscowienie okna

Jeśli mamy już wybrane wyposażenie kuchni, pora na dobór odpowiedniej osłony okiennej. W zależności od umiejscowienia okna, wybieramy odpowiednią dekorację. Roleta będzie idealnym wyborem ze względu na to, że łatwo i szybko podciągniemy ją do góry. To szczególnie dobre rozwiązanie wtedy, gdy okno znajduje się tuż nad kuchennym blatem. 

Ważne będzie również to, z której strony świata znajduje się okno. Jeśli kuchnia jest mocno nasłoneczniona, warto zdecydować się na roletę zaciemniającą. Twoje okno kuchenne wychodzi na stronę południową? W takim razie roleta to konieczność

Podczas wyboru osłony okiennej, warto zastanowić się także nad tym, czy kuchenne meble pozwalają nam na zamontowanie rolety lub karnisza. Jeśli wchodzą w światło okna, często okazuje się to niemożliwe. Zadbajmy o to, by szafki, które mieszczą się tuż przy oknie, były zamontowane co najmniej z pięciocentymetrowym odstępem. Drzwiczki otwierane do góry nie mogą zaczepiać o roletę przy każdorazowym otwieraniu. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem będą rolety montowane na ramie okiennej. 

W szafkach zamontowanych bez odpowiedniego odstępu drzwiczki otwierane do góry będą zaczepiały o dekorację przy każdorazowym otwieraniu.

Istotne czynniki przy wyborze rolety do kuchni

Jednym z ważnych czynników jest wysokość nadproża. Nie może być ona obniżana przez listwy przysufitowe, suche tynki, ilość miejsca nad oknem powinna być wystarczająca. Roleta powinna mieścić się w nadprożu, aby pozwalać na swobodne otwieranie okna. Rolety to także bardzo dobre rozwiązanie wtedy, gdy chcemy zapewnić sobie intymność w domowym zaciszu. 

Jak wybrać kolor rolety kuchennej?

Kolor rolet dobieramy do własnego gustu. Niektórzy cenią sobie stonowane barwy, inni wolą bardziej wyraziste. Obecnie w wystroju wnętrz modny jest eklektyzm, więc nie musimy trzymać się sztywnych zasad. Wybierając roletę na kuchenne okno, po prostu zadbajmy o to, aby w naszej kuchni chciało się przebywać. Ciepłe barwy ożywią smutne wnętrze, z kolei pastele czy beże sprawią, że kuchnia stanie się elegancka. W zależności od preferencji, dobieramy kolor rolety.

Zobacz także:
Jak udekorować okno w kuchni?

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji