Pracujemy od 7:00 do 21:00.

Co na okno w kuchni?

22.12.2019

Nie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie wykończenie i wyposażenie nowego domu czy mieszkania bywa bardziej problematyczne niż jego sama budowa. Spędzamy mnóstwo czasu na odpowiednim doborze mebli i dodatków. W końcu to właśnie detale stanowią o całości. Prędzej czy później zadamy sobie pytanie - co na okno w kuchni? Do wyboru mamy kilka rozwiązań w zależności od tego, gdzie znajdują się okna, w jakim stylu urządzona jest kuchnia oraz jaki efekt chcemy osiągnąć. Doskonałym wyborem z pewnością będą rolety do kuchni. Jak je wybrać? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Osłona okienna a umiejscowienie okna

  • Istotne czynniki przy wyborze rolety do kuchni

  • Jak wybrać kolor rolety kuchennej?

Z wpisu dowiesz się, jak odpowiednio wybrać osłonę okienną do kuchni, na co zwracać uwagę podczas wyboru rolety oraz jak dopasować kolor do stylistyki przestrzeni kuchennej.

Osłona okienna a umiejscowienie okna

Jeśli mamy już wybrane wyposażenie kuchni, pora na dobór odpowiedniej osłony okiennej. W zależności od umiejscowienia okna, wybieramy odpowiednią dekorację. Roleta będzie idealnym wyborem ze względu na to, że łatwo i szybko podciągniemy ją do góry. To szczególnie dobre rozwiązanie wtedy, gdy okno znajduje się tuż nad kuchennym blatem. 

Ważne będzie również to, z której strony świata znajduje się okno. Jeśli kuchnia jest mocno nasłoneczniona, warto zdecydować się na roletę zaciemniającą. Twoje okno kuchenne wychodzi na stronę południową? W takim razie roleta to konieczność

Podczas wyboru osłony okiennej, warto zastanowić się także nad tym, czy kuchenne meble pozwalają nam na zamontowanie rolety lub karnisza. Jeśli wchodzą w światło okna, często okazuje się to niemożliwe. Zadbajmy o to, by szafki, które mieszczą się tuż przy oknie, były zamontowane co najmniej z pięciocentymetrowym odstępem. Drzwiczki otwierane do góry nie mogą zaczepiać o roletę przy każdorazowym otwieraniu. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem będą rolety montowane na ramie okiennej. 

W szafkach zamontowanych bez odpowiedniego odstępu drzwiczki otwierane do góry będą zaczepiały o dekorację przy każdorazowym otwieraniu.

Istotne czynniki przy wyborze rolety do kuchni

Jednym z ważnych czynników jest wysokość nadproża. Nie może być ona obniżana przez listwy przysufitowe, suche tynki, ilość miejsca nad oknem powinna być wystarczająca. Roleta powinna mieścić się w nadprożu, aby pozwalać na swobodne otwieranie okna. Rolety to także bardzo dobre rozwiązanie wtedy, gdy chcemy zapewnić sobie intymność w domowym zaciszu. 

Jak wybrać kolor rolety kuchennej?

Kolor rolet dobieramy do własnego gustu. Niektórzy cenią sobie stonowane barwy, inni wolą bardziej wyraziste. Obecnie w wystroju wnętrz modny jest eklektyzm, więc nie musimy trzymać się sztywnych zasad. Wybierając roletę na kuchenne okno, po prostu zadbajmy o to, aby w naszej kuchni chciało się przebywać. Ciepłe barwy ożywią smutne wnętrze, z kolei pastele czy beże sprawią, że kuchnia stanie się elegancka. W zależności od preferencji, dobieramy kolor rolety.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji